Zniżki Studenckie – serwis e-commerce z kodami rabatowymi dla studentów

Zespół stojący za projektem ZNIŻEK STUDENCKICH wybrał naszą agencję do zrealizowania ich serwisu e-commerce. ZNIŻKI STUDENCKIE to serwis kodów rabatowych skierowany do studentów.
Data realizacji: styczeń – maj 2016
serwis-internetowy-znizkistudenckie

Zobacz online

Zespół ZNIŻEK STUDENCKICH to grupa marketerów posiadających wieloletnie doświadczenie w pracy w obszarze digital, performance i social media marketingu. Zanim we współpracy z nami powstał dedykowany serwis, przez dłuższy czas rozwijany był kanał ZNIŻEK STUDENCKICH na Facebooku, gromadząc wartościową bazę prawie 100 tys. użytkowników, która pozwala monetyzować działania dedykowanego serwisu od pierwszego dnia.

Zadanie

Naszym zadaniem było zaprojektowanie serwisu, który przede wszystkim odpowiadałby i komunikował z grupą, dla której został stworzony. Taki wymóg Klienta spotkać się musiał z naszej strony z dokładną analizą potrzeb i zachowań tej konkretnej grupy odbiorców. Jako równie ważny element wyróżniono prezentację kodów rabatowych. Jako najważniejsza część serwisu, forma prezentacji kodów rabatowych wykonana miała być z zachowaniem łatwości w docieraniu do oferty, jak i jej możliwie najbardziej atrakcyjnej prezentacji. Dodatkowo nasz software house otrzymał wytyczne związane ze zrealizowaniem w serwisie części dedykowanej drugiej grupie odbiorców serwisu, czyli usługodawcom. Przygotowano w tym celu odpowiednie dedykowane narzędzia internetowe służące do współpracy na linii ZNIŻKI – Usługodawca. Całością tworzonej aplikacji internetowej zarządzać miał dedykowany i zaawansowany panel administracyjny pozwalający na dogłębną ingerencję w zawartość serwisu internetowego.

Zakres prac

 1. projektowanie architektury informacji, UI, UX
 2. projektowanie podstawy systemu
 3. projektowanie graficzne wersji desktop
 4. projektowanie graficzne RWD
 5. kodowanie strony frontend
 6. listing i kategoryzowanie
 7. programowanie wyszukiwarki
 8. strony informacyjne + newsletter
 9. integracja social media
 10. analityka (integracja narzędzi analitycznych)
 11. testy modułowe
Rozwiązanie
Głównym celem projektowanego serwisu było możliwe uproszczenie ścieżki konwersji prowadzącej do skorzystania z kodów rabatowych. Atrakcyjna ekspozycja oferty zniżek prowadzić ma do jak największej monetyzacji zawartości serwisu internetowego. W projekcie graficznym zrealizowanego serwisu postawiono na nowoczesność, atrakcyjność i przejrzystość zawartości. W wielu miejscach umieszczono, jako wyróżniki elementy identyfikacji wizualnej ZNIŻEK STUDENCKICH, dzięki czemu odwiedzający witrynę może być prowadzony przez kolejne strony serwisu bez utraty świadomości marki. Projekt graficzny został wdrożony również w technologii RWD, aby dostarczyć odwiedzającym najwyższą jakość podczas przeglądania strony www. Wszystkie elementy graficzne pomyślane zostały tak, aby wdrożony serwis kodów rabatowych był łatwy w nawigacji i użyteczny dla każdego odwiedzającego. Serwis internetowy ZNIŻKISTUDENCKIE.PL zrealizowany został w całości jako dedykowana, autorska aplikacja. Do jego budowy wykorzystaliśmy framework LARAVEL. Po stronie panelu administracyjnego nasz software house wdrożył dedykowany system it pozwalający zarządzać bazą użytkowników oraz przede wszystkim bazą zniżek – kodów rabatowych. Dodatkowo wdrożone zostały rozwiązania pozwalające na współpracę z usługodawcami serwisu. System administracyjny pozwala na dogłębną edycję zawartości serwisu. W ramach panelu wdrożone zostało również rozwiązanie do obsługi i zarządzania newsletterami. Całość spięta jest również elementami pozwalającymi monitorować analitykę serwisu. Dzięki temu prowadzenie działań marketingowych w stworzonej aplikacji internetowej opiera się na danych.  
Rezultaty
Zrealizowany przez nas serwis internetowy pozwala w łatwy sposób prezentować ofertę kodów rabatowych i dokonywać w nich zakupu. Z drugiej strony ekipa odpowiedzialna za ZNIŻKI STUDENCKIE otrzymała konkretne narzędzia do współpracy z usługodawcami. Dzięki wdrożonym rozwiązaniom praca z serwisem pozwala docierać do dwóch grup Klientów serwisu – korzystających z kodów rabatowych, jak i Usługodawców prezentujących swoją ofertę i docierających do nowych Klientów.
Referencje
Współpraca z ASPER to gwarancja pełnego profesjonalizmu, pracowitości i jakości dostarczanych projektów. Świetni specjaliści, do tego zawsze chętni do pomocy. Polecam współpracę. Paweł Michaluk ZNIŻKISTUDENCKIE.PL
Copyright © 2015 ASPER. Wszelkie prawa zastrzeżone. Software House ASPER, Jana Czeczota 31, 02-607 Warszawa. +48 693 066 956, office@asper.net.pl.