Strona www, system rezerwacyjny i backoffice dla CENTRUM Rent a Car

Jako software house dla wypożyczalni samochodów Centrum Rent a Car Warszawa stworzyliśmy zaawansowane oprogramowanie dla firmy. Przygotowaliśmy dedykowany system it do zarządzania wypożyczalnią aut. W ramach zlecenia zrealizowaliśmy stronę internetową pozwalającą Klientom na składanie rezerwacji oraz system backoffice w modelu oprogramowania dedykowanego, służący do bieżącego zarządzania spływającymi zamówieniami, ich obsługi, obiegu dokumentów i monitorowania floty samochodów.
Data realizacji: czerwiec – sierpień 2014 r.
system-rezerwacyjny-backofficce
Centrum Rent a Car to wypożyczalnia samochodów zlokalizowana na Dworcu Centralnym w Warszawie oraz Dworcu Głównym w Krakowie. Cechą wyróżniającą Centrum Rent a Car wobec innych wypożyczalni aut to nowoczesna i zróżnicowana według potrzeb różnych Klientów flota dostępnych modeli samochodów takich jak Volkswagen Golf, Fiat 500, Jaguar XF, BMW X5 czy Hummer. Dynamiczny rozwój firmy nastawiony jest na otwieranie kolejnych punktów w centrach dużych miast.

Zadanie

Jako software house naszym zadaniem było stworzenie nowoczesnej strony internetowej wypożyczalni aut oraz wdrożenie łatwego w obsłudze dedykowanego systemu it backoffice do zarządzania flotą samochodów. Postawiono przed nami zadanie zaprojektowania kompleksowego i skalowanego systemu it, który będzie mógł rozrastać się wraz z rozwojem kolejnych punktów sieci wypożyczalni aut. Po stronie frontendu systemu (strona internetowa) głównym wyzwaniem było zaprojektowanie witryny, która byłaby maksymalnie prosta i niewymagająca w obsłudze, uwzględniająca uwarunkowania biznesu, jakim jest wypożyczalnia samochodów, która w dużej mierze przyjmuje zamówienia od Klientów z całego świata, posiadających różne stopnie zaawansowania w obsłudze Internetu. Aplikacja internetowa spełniać musiała również wymogi łatwego prowadzenia biznesu. Zaprojektowano dlatego intuicyjne oprogramowanie dla firmy w postaci dedykowanego systemu it backoffice, który pozwalać miał na łatwe zarządzanie całością aplikacji internetowej w postaci wypożyczalni, zarówno po stronie klienckiej (frontend), jak i zarządczej (backend).

Zakres prac

 • Koncepcja strukturalna i technologiczna
 • Architektura systemu
 • Projekt oprawy graficznej części frontend i backend
 • System rezerwacyjny
 • Wdrożenie systemu obsługi płatności internetowych
 • System obiegu dokumentów
 • System zarządzania rezerwacjami
 • System zarządzania bazą Klientów
 • System zarządzania flotą aut
 • System lojalnościowy
 • Kalendarz rezerwacji
Rozwiązanie
Głównym celem, który chcieliśmy osiągnąć po stronie klienckiej zaprojektowanego serwisu internetowego było nastawienie na możliwie najłatwiejsze zrealizowanie procesu rezerwacji, jako kluczowego elementu, który miał spełniać frontend strony. Symulacje zachowań użytkowników pozwoliły zaprojektować te procesy w taki sposób, aby realizowane były dwa podstawowe zadania: nastawienie na konwersyjność – wyrażoną w ilości rezerwacji – oraz łatwość i brak skomplikowania procesu rezerwacji. Związane było to z przeświadczeniem, iż obecnie to właśnie system internetowej rezerwacji samochodów jest przesądzającym punktem styku potencjalnego Klienta rezerwującego samochód z firmą oferującą wynajem. Z tego powodu łatwość nawigacji w procesie rezerwacji przesądzić może o wyborze auta w konkretnej wypożyczalni samochodów. Równie ważny był projekt podstrony prezentujący bogatą flotę samochodów, którą udało się wdrożyć w nowoczesny i przyjazny w odbiorze sposób. Po stronie zarządczej przygotowaliśmy dedykowany system it backoffice dający pracującym na nim osobom pełny obraz działalności wypożyczalni. Wspomniana aplikacja internetowa pozwala na zarządzanie flotą samochodów, jej swobodną, prostą i szybką rozbudowę. Umożliwia tworzenie bazy pod powstające nowe punkty przez możliwość dodawania nowych regionów. Dzięki realizacji oprogramowania dla biznesu w formie dedykowanej aplikacji webowej do automatycznego generowania dokumentów i ich obiegu umożliwiliśmy osobom pracującym w systemie it zaoszczędzić sporo czasu w trakcie dnia pracy. Podstawową funkcją wykorzystywaną w systemie backoffice jest wewnętrzny system spływających rezerwacji. Praca na nim ułatwiona jest przez wdrożenie pomocnego kalendarza rezerwacji.
Rezultaty
Wdrożony przez nas system rezerwacyjny dostarcza i obsługuje codziennie dużą ilość Klientów. System backoffice pozwala w przyjemny i łatwy sposób zarządzać całością spływających rezerwacji. Całość wdrożenia bardzo wysoko oceniana jest przez Centrum Rent a Car, które dzięki zrealizowanemu przez nas projektowi Internet postrzega, jako podstawowy kanał pozyskiwania Klientów wypożyczalni.
Copyright © 2015 ASPER. Wszelkie prawa zastrzeżone. Software House ASPER, Jana Czeczota 31, 02-607 Warszawa. +48 693 066 956, office@asper.net.pl.