Serwis internetowy z intranetem dla Polskiego Związku Firm Deweloperskich

Dla PZFD przygotowaliśmy nowoczesny serwis internetowy wraz z intranetem w postaci wewnętrznej strefy członkowskiej. Wymaganiem Klienta był serwis o odważnym, nieszablonowym designie ukazującym nowoczesny charakter związku.
Data realizacji: styczeń – luty 2016 r.
serwis-internetowy-pzfd-screen1

Zobacz online

Polski Związek Firm Deweloperskich to organizacja branżowa dbająca o kondycję rynku deweloperskiego w Polsce istniejąca 14 lat. PZFD działa w imieniu inwestorów, którzy swoją pracą przyczyniają się do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych kolejnych pokoleń. Wspólne zaangażowanie i dialog publiczno-prywatny są kluczem do sukcesu, dlatego PZFD dzieli się swoją wiedzą praktyczną i merytoryczną z decydentami, społeczeństwem i organizacjami pokrewnymi. Organizacja funkcjonuje w skali ogólnokrajowej oraz na poziomach lokalnych, ze szczególnym uwzględnieniem rynku wrocławskiego i warszawskiego.

Zadanie

Polski Związek Firm Deweloperskich, jako prężnie działająca organizacja branżowa potrzebował właściwej prezentacji swojej działalności i misji. W wyniku wygranego konkursu ofert agencja interaktywna ASPER przystąpiła do prac nad nowym serwisem internetowym. Dodatkowo powstająca strona internetowa posiadać miała wewnętrzny intranet w postaci Strefy Członkowskiej, który służyć miał do kontaktu między organizacją a jej członkami. Zamawiający położył nacisk na to, aby projekt graficzny tworzonej strony internetowej był wyjątkowo nowoczesny, ale jednocześnie zachowywał ze względu na szeroką grupę odbiorców, łatwość nawigacji.

Zakres prac

  • Koncepcja strukturalna i technologiczna
  • Architektura systemu
  • Projekt oprawy graficznej części frontend i backend
  • Wdrożenie systemu do zarządzania treścią
  • Projekty graficzne sliderów, ikon i innych elementów
  • Umieszczenie contentu
  • Wdrożenie serwisu
  • Testy powdrożeniowe
  • Obsługa
pzfd-serwis-internetowy-2
Rozwiązanie
Jako efekt zgłoszonego przez Klienta zapotrzebowania, projektując stronę internetową, zastosowano odważną koncepcję poprzecznych sekcji nawiązującą do technicznego środowiska, które jest reprezentowane przez związek. Odwiedzającego nowy serwis internetowy na wstępie wita bardzo duży slider komunikujący misję organizacji oraz bieżące wydarzenia. Dla przyszłych Kupujących na zaprojektowanej stronie internetowej umieszczona została łatwa w nawigacji mapa inwestycji pozwalająca wyszukiwać inwestycji prowadzonych przez członków PZFD oraz filtrować ww. ofertę po mieście lub konkretnym deweloperze. Ważną cześcią witryny internetowej jest prezentacja stanowisk związku dotycząca sytuacji na rynku mieszkaniowym zarówno ze względu na interesy członków związku, jak i przyszłych kupujących.   Stworzony przez ASPER system it w postaci intranetu służy zarządzającym serwisem internetowym do wewnętrznej komunikacji w członkami związku. Stworzone funkcje oprogramowania dedykowanego pozwalają umieszczać i zarządzać dokumentami i plikami multimedialnymi. Dodatkowo wdrożono moduł newslettera do obsługi bazy użytkowników.   Całość serwisu obsługiwana jest przez intuicyjny panel zarządzania pozwalający dogłębnie edytować każdy element strefy użytkownika, jak i strefy członkowskiej.
Rezultaty
Pracownicy PZFD otrzymali nowocześnie zaprojektowany pod kątem graficznym, jak i użytecznym serwis internetowy prezentujący w atrakcyjny sposób misję i działalność ogranizacji. Członkowie związku, jak i Klienci poszukujący wiarygodnych deweloperów wzbogacili się o stronę internetową prezentującą wartościowe treści oraz pozwalającą na dwustronną komunikację.
Referencje
Zespół ASPER od początku współpracy przy implementacji nowej strony internetowej dla Polskiego Związku Firm Deweloperskich wykazywał się dużym zaangażowaniem i profesjonalnym podejściem do projektu. Wdrożenie zmian jest procesem długim i czasochłonnym, dlatego warto podkreślić, że Agencja służyła pomocą na każdym z etapów. Zawsze otrzymywaliśmy szybką i rzeczową odpowiedź na prośby i pytania. Cieszę się, że dalej współpracujemy, teraz już na etapie monitoringu funkcjonowania strony. Magdalena Mikołajczak, PR Manager
Copyright © 2015 ASPER. Wszelkie prawa zastrzeżone. Software House ASPER, Jana Czeczota 31, 02-607 Warszawa. +48 693 066 956, office@asper.net.pl.