Pozycjonowanie w Google wypożyczalni samochodów CENTRUM Rent a Car

Dla naszego Klienta, wypożyczalni samochodów CENTRUM Rent a Car, przygotowaliśmy i realizujemy działania pozycjonerskie w wyszukiwarce Google zwiększające ruch w witrynie oraz ilość dokonywanych rezerwacji samochodów.
Data realizacji: wrzesień 2014 – teraz
pozycjonowanie-wypożyczalni-centrum
Centrum Rent a Car to wypożyczalnia samochodów zlokalizowana na Dworcu Centralnym w Warszawie oraz Dworcu Głównym w Krakowie. CENTRUM Rent a Car odróżnia się od innych wypożyczalni samochodów szeroką gamą dostępnych modeli samochodów takich jak Volkswagen Golf, Fiat 500, Jaguar XF, BMW X5 czy Hummer. Dynamiczny rozwój firmy nastawiony jest na otwieranie kolejnych punktów w centrach dużych miast.

Zadanie

Postawiono przed nami zadanie poprawienia widoczności serwisu internetowego a tym samym doprowadzenie do zdecydowanego zwiększenia ilości dokonywanych rezerwacji samochodów. Centrum Rent a Car podjęło decyzję o wypozycjonowaniu swojej witryny na zapytania związane z wynajem samochodów w Warszawie i Krakowie, zarówno w wersji polsko, jak i angielskojęzycznej.

Zakres prac

  • Audyt SEO
  • Optymalizacja witryny
  • Opracowanie strategii SEO
  • Egzekucja strategii SEO
Rozwiązanie
W ramach audytu SEO udało nam się wyselekcjonować frazy polskie i angielskie, które posiadały największy potencjał ruchu. Wśród nich znalazły się m.in. takie słowa kluczowe jak: rent a car warsaw, warsaw car rental, car rental poland oraz wynajem samochodów warszawa, wypożyczalnia samochodów warszawa, tania wypożyczalnia samochodów warszawa Na bazie tego wdrożyliśmy w obu wersjach językowych przygotowane wcześniej zalecenia optymalizacyjne według najlepszych wytycznych Google. Opracowaliśmy również długofalową strategię działań, którą skutecznie egzekwujemy.
Rezultaty
Przyjęta strategia przyniosła spodziewane rezultaty. Wcześniej witryna Centrum Rent a Car, która pokazywała się na odległych pozycjach, około setnego wyniku Google. Po ok. 2-3 miesiącach naszych działań zadebiutowała w pierwszej dziesiątce wyników, aby docelowo dotrzeć na najbardziej wartościowe pozycje 1, 2 i 3 wyszukiwarki Google. Tak znaczące podniesienie pozycji w wyszukiwarce przełożyło się na zdecydowane zwiększenie ilości zamówień – przed naszymi działaniami wypożyczalnia przyjmowała ok. 50 zamówień miesięcznie. Po doprowadzeniu przez nas do umieszczenia witryny w pierwszej trójce wyników Google ilość zamówień wzrosła czterokrotnie osiągając liczbę oscylującą wokół 200 rezerwacji samochodów, dzięki naszym działaniom pozycjonerskim. Co więcej, większy wolumen dokonanych rezerwacji szedł również w parze ze zwiększeniem wartości pojedynczego zamówienia. Wcześniej większość zamówień przyjmowana była w kwotach trzycyfrowych, obecnie jest to wynik czterocyfrowy, będący wynikiem wynajmów długoterminowych. Jak potwierdza sam Klient – obecnie przychody z rezerwacji samochodów są w większości generowane przez nasze działania SEO.
Copyright © 2015 ASPER. Wszelkie prawa zastrzeżone. Software House ASPER, Jana Czeczota 31, 02-607 Warszawa. +48 693 066 956, office@asper.net.pl.