Jakim typem podróżnika jesteś? Internetowa aplikacja Facebook angażująca społeczność FUJITSU General.

Dla naszego stałego Klienta KLIMA-THERM, Generalnego Dystrybutora urządzeń klimatyzacyjnych FUJITSU, przygotowaliśmy interaktywną rozrywkę w postaci facebookowego quizu dającego odpowiedź na pytanie “Jakim Typem Podróżnika Jesteś”.
Data realizacji: sierpień – wrzesień 2015 r.
system-rezerwacyjny-backofficce

Zobacz online

KLIMA-THERM, Generalny Przedstawiciel FUJITSU GENERAL w Polsce, Skandynawii oraz w krajach nadbałtyckich, jest wiodącym dostawcą urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, chłodniczych i grzewczych. KLIMA-THERM, firma założona w 1996 roku w Polsce, dziś stanowi Grupę spółek o zasięgu międzynarodowym, w skład której wchodzą: działające na rynku polskim – KLIMA-THERM, KLIMOR, FG Poland, Euro-Clima oraz G.A.S, a na rynkach zagranicznych – FG Nordic AB w Szwecji (Goeteborg), FG Finland OY z siedzibą w Helsinkach oraz FB Baltics OU w Estonii (Tallin), obejmująca swoim zasięgiem również rynek litewski i łotewski. W roku 2014 zatrudnienie wynosiło ponad 300 pracowników w sześciu krajach, a obroty osiągnęły blisko 260 mln złotych.

Zadanie

Przygotowanie angażującej społeczność Kocham Świeże Powietrze internetowej aplikacji facebookowej.

Zakres prac

  • Koncepcja scenariusza gry
  • Koncepcja mechaniki gry
  • Projekty graficzne
  • Programowanie
Rozwiązanie
Społeczność profilu Kocham Świeże Powietrze, prowadzonego również przez ASPER, to w dużej mierze amatorzy podróży. Postanowiliśmy wykorzystać ten element w projektowanej przez nas aplikacji webowej. Zdecydowaliśmy się na wdrożenie interaktywnego quizu, w którym nasi fani na podstawie udzielania odpowiedzi na wcześniej przygotowane pytania mogli dowiedzieć się Jakim Typem Podróżnika Są? Czy Turystą, Odkrywcą a może Podróżnikiem Walczącym o Przetrwanie lub Urlopowiczem. Internetowa aplikacja Facebook pozwałała udostępnić wyniki quizu, aby pochwalić się nimi swoim znajomym. Dzięki temu zyskiwaliśmy element wiralowy w prowadzonej akcji.
Rezultaty
Zaprojektowana aplikacja internetowa spotkała się z dużym zainteresowaniem naszej społeczności. Głównie z powodu korelacji z jej zainteresowaniami. Ponad 5000 osób przystąpiło do zabawy, z czego ponad 2500 osób udostępniło swój wynik.
Copyright © 2015 ASPER. Wszelkie prawa zastrzeżone. Software House ASPER, Jana Czeczota 31, 02-607 Warszawa. +48 693 066 956, office@asper.net.pl.