Aplikacja Facebook ULUBIONY LOKAL dla Da Grasso

Dla sieci pizzerii Da Grasso z okazji przekroczenia 100.000 fanów na Facebooku przygotowaliśmy aplikację internetową “Ulubiony Lokal”. Przez kilka tygodni na facebookowym profilu fani głosowali na swój ulubiony lokal sieci walcząc o kupony na darmową pizzę.
Data realizacji: listopad 2013 r.
aplikacja-konkursowa-facebook-da-grasso
Da Grasso to największa ogólnopolska sieć pizzerii istniejąca od końca lat 90-tych. Posiada setki lokali franczyzowych w całej Polsce. Sieć Da Grasso była niejednokrotnie nagradzana prestiżowymi nagrodami jak: Superbrands, Złoty Laur Konsumenta oraz za Jakość Obsługi. W 2013 sieć pizzerii Da Grasso przeszła rebranding wizerunkowy i komunikacyjny wprowadzając nowy slogan “Przyjaciele od pizzy”.

Zadanie

Naszym zadaniem było opracowanie aplikacji internetowej, której celem było jak największe zaangażowanie 100 tysięcy fanów profilu do dobrej zabawy, którzy przy okazji wyłonią w konkursie najlepszy lokal w Polsce. Głównymi celami promocji było utrwalenie w świadomości fanów silnej pozycji sieci posiadającej największą sieć pizzerii w całej Polsce oraz skuteczne zaangażowanie dużej liczby fanów profilu.

Zakres prac

  • Koncepcja scenariusza gry
  • Koncepcja mechaniki gry
  • Projekty graficzne
  • Programowanie
Rozwiązanie
W wyniku analizy potrzeb i oczekiwań Klienta zabraliśmy się za tworzenie aplikacji internetowej “Ulubiony Lokal”. Przez kilka tygodni 100 tysięcy fanów na profilu Da Grasso w kreatywny sposób uzasadniało wybór swojego najlepszego lokalu wchodząc do aplikacji internetowej, wybierając na mapce swój najlepszy lokal i w możliwie najbardziej oryginalny sposób opisywało swój wybór. W ten sposób fani walczyli o wygraną jaką było 450 bonów na darmową pizzę. W ramach zlecenia przygotowaliśmy również system generowania i weryfikacji wydawanych kuponów.
Rezultaty
Opracowana koncepcja aplikacji internetowej oraz jej realizacja zrealizowała postawione przed nami cele wizerunkowe. W aplikacji oddano ponad 10 tysięcy głosów oraz rozdano 450 bonów na darmową pizzę. Wybrano również ulubiony przez fanów Da Grasso lokal w Polsce.
Copyright © 2015 ASPER. Wszelkie prawa zastrzeżone. Software House ASPER, Jana Czeczota 31, 02-607 Warszawa. +48 693 066 956, office@asper.net.pl.