ASPER wdrożyło startup SPRAWDZONYAGENT.PL

Opublikowano dnia: 15 grudnia 2015

W wyniku dwumiesięcznej pracy wdrożyliśmy startup SPRAWDZONYAGENT.PL. Serwis stanowi bazę danych, ranking i porównywarkę polskich agentów nieruchomości. ASPER świadczyło usługi konsultingowe w zakresie zaplanowania strategii startupu i jego marketingu. Zaplanowaliśmy również wersję MVP która została właśnie wdrożona. Pracowaliśmy nad jej koncepcją, projektowaniem graficznym oraz programowaniem. Użytkownicy mają szansę sprawdzić dostępnych w pożądanej okolicy agentów nieruchomości, zweryfikować ich dane i doświadczenie oraz w razie zainteresowania skontaktować się z nimi.

Sam startup pisze o sobie:

W dzisiejszych czasach 90% zainteresowanych zaczyna poszukiwania nieruchomości w Internecie. Oferta biur nieruchomości dostępna jest niemal wszędzie, lecz uczestnicy rynku coraz częściej poszukują informacji dotyczącej kwalifikacji pośrednika przed rozpoczęciem współpracy. Potrzeba ta nasiliła się w momencie uwolnienia zawodu, co spowodowało pojawienie się na rynku znaczącej liczby niedoświadczonych i niekompetentnych agentów.

Nasz portal wychodzi na przeciw potrzebom osób zainteresowanych sprzedażą, kupnem lub wynajęciem nieruchomości za pośrednictwem agenta. Jest to pierwszy w Polsce serwis internetowy umożliwiająca właścicielom oraz kupującym nieruchomości porównanie i wybór pośrednika jak również umówienia spotkania z agentem działającym na danym terenie. Co więcej, zapewnia im wiarygodną informację na temat osoby, w której ręce powierzą znaczną część życiowego dorobku.

Serwis zaprojektowany i zaprogramowany został w skalowalny sposób, który w razie potrzeby zapewnia możliwość bezproblemowego rozwoju lub zmiany jego funkcji. Pracując nad projektem SPRAWDZONYAGENT.PL położyliśmy również bardzo duży nacisk na optymalizację serwisu pod kątem wyszukiwarki Google, który stanowić będzie duży udział w ruchu.